Izglītojoša skolēnu ekskursija/pārgājiens ”Pa Rūsiņa pēdām”

Izcila programma skolēnu ekskursiju grupām. Pavadi aizraujošu dienu dabā un reāli pieskaries vēsturei!

Ekskursijas mērķis: dodoties aizraujošā pārgājienā, skolēniem caur savu pieredzi tiek dota iespēja izzināt dabā vienu no varonīgākajiem vēstures periodiem Krusta karu laikā (13.gs).

Sekojot rakstiem Indriķa hronikā, dosimies ekskursijā pa pēdām vienam no drosmīgākajiem viduslaiku Letu karavadoņiem – Rūsiņam.

4/5 stundu aktīvs pārgājiens (7-8 km) caur Gaujmalas vienu no senākajiem mežiem, pa Beverīnas ceļu, sasniedzot karavadoņa Rūsiņa Sotekli – Kvēpenes pilskalnu. 

Ekskursijas laikā skolēniem būs pieejams viegla bruņojuma komplekts (bruņukrekls, bruņcepure, šķēps), kurā būs iepēja ietērpties un veikt daļu ceļa, tādejādi iepazīstot gan  vēsturisko varoņu ekipējumu, gan ceļot citā laikmetā.

Ceļā apskatīsim, izzināsim un meklēsim atbildes :
  • cik plati bija viduslaiku ceļi?
  • viduslaiku karapulku lielums, bruņojums un loģisko karagaitu attālumi
  • letu arheoloģiskos pieminekļus
  • laikmetam raksturīgos ieroču atdarinājumus
  • vietas ģeogrāfiju Indriķa hronikas laikos
  • mītus, patiesības un interpretācijas par viduslaikiem
  • karavadoņa Rūsiņa un bīskapa Bertolda attiecības
  • Rūsiņa Sotekles pils  varenības noslēpums

Jauniegūto zināšu un prasmju pārbaude darbībā (dalībniekiem būs iespēja  kaujas/medību rīkus iemēģināt pašiem pusdienu piknika pauzē kā arī praktiskā darbībā pa ceļam )

Programmas vidū piknika pauze pie ugunskura ar uzskates materiāliem,demonstrējumiem, vēsturiskajām aktivitātēm un izglītojošiem tematiskiem stāstījumiem par vēsturi, ģeogrāfiju un arheoloģiju

Tikšanā vieta Raiskuma kapu stāvlaukumā, netālu no Raiskuma ezera

video no pārgājiena

Pieteikumi/jautājumi:

E-pasts: raiskums@vesturiskiaktivs.lv

Tālr.: 29 161 120

Liels paldies no Valmieras sākumskolas 5.d klases! “Rūsiņa pēdās” bija izzinoša un izcila ekskursija, kur varējām būt autentiskā vidē, pārlapot viduslaiku vēstures lappuses, klausīties Andris Geidāns aizrautīgā stāstījumā un praktiski darboties ar tā laika kaujas ieročiem!