12.maijā aicinam vēsturiskā pārgājienā ”Pa Rūsiņa pēdām”

12. maijā  aicinam  ikvienu uz Raiskumu vēsturiskā pārgājienā! Aizceļot laikā gandrīz 700 gadus tālā pagātnē, minot šodienas takas – tas ir iespējams! Sekojot rakstiem Indriķa hronikā, aicinam doties kopā ar Andris Geidāns līdz pa pēdām vienam no drosmīgākajiem Letu karavadoņiem viduslaikos – Rūsiņam! Mēs tās saucam par vēstures pēddziņu takām!

Programmas mērķis izzināt reālajā dabā vienu no varonīgākajiem vēstures periodiem Krusta karu laikā (13.gs), ejot pa vēsturiskiem ceļiem, pētot senvietas un arheoloģiskos pieminekļus dabā, izmēģinot roku viduslaiku kaujas ieroču darbībā.

5 stundu aktīvs pārgājiens (~ 8km)  caur Gaujmalas vienu no senākajiem mežiem, gar Beverīnas ceļu, sasniedzot seno karavadoņa Rūsiņa pili Sotekli – mūsdienās Kvēpenes pilskalnu.

Ceļa gaitā: piedzīvojumi bruņās, šķēpmešana, kaujas ainu izspēle, stāsti, mīti un patiesība par viduslaikiem.

Programmas vidū piknika pauze pie ugunskura ar uzskates materiāliem, vēsturiskajām aktivitātēm un izglītojošiem tematiskiem stāstījumiem.

Dalības maksa: 12EUR/pers

Tikšanās laiks un vieta: 12.maijā, plkst 11 no rīta pie Raiskuma kapiem. (ja nepieciešams: nodrošinam transportu no Cēsīm vai Stalbes)

pieteikumi un jautājumi: raiskums@vesturiskiaktivs.lv, 29 161 120, 29107175

About Author

elina