Kas mēs esam – Vēsturiskiaktīvs Raiskumā?

Vēsturiskiaktīvs Raiskumā ir izveidojies kā Sociālā tūrisma kooperatīvs .

Ko mēs ar to saprotam?

Pats jēdziens “sociālais tūrisms” ir jaunradīts, lai uzsvērtu mūsu darbības pamatprincipu – izmantojot kopienas kopīgo resursu, kopā radīt vislabāko un padarīt tūrisma fenomenu nevis par uzņēmējdarbības monopolu, bet gan rast katram aktīvam mūsu novada iedzīvotājam, mājražotājam, prasmīgam meistaram savu vietu un lomu uzņemot mūsu novada apmeklētājus.

Pretēji izplatītajai praksei, mūsu piedāvātie pārgājieni ir detalizēti izstrādāti pasākumi, kuru pamatā ir mūsu sagatavoto pavadoņu darbs un rūpes ar un par mūsu viesiem, – dalībniekam nav jāuztraucas pat par dzeramo ūdeni, bet pusdienu piknika pauze sniedz iespēju viesiem relaksēties un baudīt dabisko vidi, kamēr turpat uz uguns tiek pagatavotas karstas uzkodas, vārīta tēja un uzklāts mielasts no mūsu pašu – Raiskuma mājsaimniecībās svaigi pagatavotiem gardumiem. Mēs nodrošinām visu sākot no tējas krūzēm, beidzot ar svaigāko sieru un rītā ceptu maizi.

Protams, to visu varētu nedarīt,palikt pie katra paša mājās gatavotām sviestmaizēm. bet mūsu virsmērķis ir nevis vienkārši izmīdīt Raiskuma pasakainā meža āres, bet gan, ar mūsu – Raiskuma iedzīvotāju kopīgo resursu – mūsu dabas un kultūrvēsturisko mantojumu palīdzēt izdzīvot mūsu pašu Raiskumiešiem – katra saimniece, kuras labākais sniegums nonāk mūsu viesu vēderā, katrs pavadonis, kurš ar savām prasmēm un izpalīdzību nodrošina viesu labsajūtu un pieredzes vienreizīgumu, aiznes mājās savu artavu, lai būtu iespējams palikt un dzīvot savā dzimtajā novadā, lai varētu skolot bērnus, pabarot mazbērnus un uzturēt saimniecību.
Jums noteikti taisnība, ja apgalvosiet, ka visā šajā uzskaitījumā dominē Raiskumiešu intereses, bet,  ja mēs visi esam tik sparīgi tautiešu mājupsaucēji un patrioti, tad varbūt sāksim ar to, ka mīlēsim viens otru, dalīsimies un vērtējot, pakāpsimies nedaudz pāri uzspiestajai patērētāju un vairumtirgotāju loģikai un sniegsim iespēju – NEAIZBRAUKT?

Gaidam ciemos savu viesus pie mums Raiskumā!

Ar cieņu,

Vēsturiskiaktīvs Raiskumā komanda