Par mums

WP_20180107_021

Raiskums

Mēs Raiskumieši –  esam izveidojuši sociālā tūrisma kooperāciju, veicinot vietējo iedzīvotāju iesaisti mūsu tūrisma programmu  veidošanā un norisē, tādējādi sniedzot atbalstu novadam, un, vienlaicīgi – nodrošinot mūsu pasākumiem labāko iespējamo garšu un kvalitāti.

Mūsu kooperācijas smagsvars un programmu autors ir ANDRIS GEIDĀNS-viduslaiku vēstures entuziasts un pētnieks ar vairāk kā 20 gadu pieredzi vēsturiskajā rekonstrukcijā. Ceļošanas pieredze, vadot tūristu grupas pasaulē, kā arī dziļi personīga interese un aizrautība par viduslaiku vēstures periodu Latvijā ļauj radīt augstvērtīgākās tūrisma programmas, atklājot viesiem savu dzimto novadu – Raiskumu.

Personīgi ielūdzam un personīgi uzņemsim viesus, kuri vēlas pievienoties kādai no mūsu piedāvātajām aktīvās atpūtas vai vēsturiskās pieredzes ekspedīciju programmām. Mūsu veidotās skolēnu ekskursijas ir patiešām izcilas. Mēs to saucam arī par dabas terapiju. Uz tikšanos pie mums Raiskumā!

Kooperācija ''Vēsturiskiaktīvs Raiskumā''

ir vainagojums gadu desmitus ilgai pieredzei tūrismā, dabas piedzīvojumā un vēsturiskajā rekonstrukcijā. Veicinot un attīstot sadarbību Raiskuma un Pārgaujas novada aktīvo iedzīvotāju lokā, mēs saudzīgi un personīgi atbildīgi veidojam dabai, tradīcijai un kultūrvēsturiskajai videi draudzīgu Ceļojumu un Piedzīvojumu klāstu. Tā mēs varam dalīties savā pieredzē, padarot ceļotāju viesošanos pie mums īpašu un neaizmirstamu. Ceļojums ir Pieredze un Daba ir Šūpulis 

Mūsu galvenais smagsvars un ideju autors ir Andris Geidāns , kas līdz ar dažiem entuaziastiem

1997. gada martā- nodibināja pirmo Latvijas vēsturiskās rekonstrukcijas kopu- sabiedrisko organizāciju „Livonieši

Aktīvais darbības periods turpinās līdz 2003. gadam, biedru skaitam palielinoties un sarūkot. Galvenie darbības veidi – dalība dažādu pilsētu rīkotos svētkos, tostarp – Cēsu pilsētas organizētajos „Bruņinieku svētkos”, Rīgai 800, u.c., pašu rīkoti vairāku dienu pārgājieni gar Livonijas vēsturiskajiem ūdensceļiem, ziemas pārgājieni, dzīres, kā arī izbraukumi uz skolām un korporatīviem pasākumiem.

2001. gads – apvienojot dažādu vēsturisko biedrību pārstāvjus izveidoja „Vēsturisko Festivālu Asociācija“, kas laika posmā no 2001. līdz 2007. gadam noorganizēja pēc skaita septiņus Baltijas Viduslaiku Festivālus, Cēsīs un Valmierā, kas bija pirmie šāda mēroga Livonija viduslaiku vēsturei veltīti festivāli Baltijā.

Baltijas viduslaiku festivālu tematika aptvēra visas iespējamās viduslaiku kultūras un sadzīves jomas – amatniecību, tirdzniecību, kulināriju. Īpašs uzsvars tradicionāli tika likts uz bruņniecības un kara lietām – sacensībām, lauka kaujām, cīņu paraugdemonstrējumiem. Otrs pasākuma organizatoriskais smagsvars bija viduslaiku mūzika dzīvā un neaizmirstamā izpildījumā. Festivālu ietvaros Latvijā ir viesojušies un uzstājušies viduslaiku un renesanses mūzikas ansambļi no Somijas, Igaunijas, Ungārijas, Čehijas, Baltkrievijas. Vairākas Latvijas viduslaiku un renesanses mūzikas kopas ir augušas un pilnveidojušās kopsolī ar mūsu rīkotajiem publiskajiem pasākumiem.

2008. gads – ipvienība „Vēsturiski aktīvs.lv” ar mērķi – viduslaiku rekonstrukcijas kustības sniegtās iespējas padarīt pieejamas plašākai sabiedrības daļai. 2010. gadā apvienību papildina atjaunotā biedrība „LIVONENSIS”

2009. gads -nodibināja eksperimentālā eksistenciālisma nometni “Godesverdera 1378“, kas 2 gadus pastāvēja Turaidā, kurā tās iemītnieki dzīvoja saskaņā ar dabisko ritējumu viduslaiku sadzīvei pietuvināto apstākļos

2011. gads – vēsturisko aktivitāšu centrs pārvietojas uz Āraišiem, nodibinot “Geidānmuižu”

2014. gads – Biedrības ”LIVONENSIS” inciatīvas ietvaros attīstīta brīvprātīga kooperācija “Vēsturiski aktīvs Raiskumā“, kur arī veidojam un realizējam jaunu pieeju vēturiskai izglītībai

MŪSU PUBLISKĀ DARBĪBA

GODESVERDERA 1378 – pastāvīgi padzīvota, publiski pieejama, viduslaiku aktivitātēm īpaši veidota apmetne laika posmā no 2009. gada jūnijā līdz 2010. gada novembrim (FOTO)

ĀRAIŠU KAUJA 2011, Āraišos, Geidānmuižā – sadarbībā ar Amatas novada pašvaldību (FOTO);

RĪGAI 810  svētku viduslaiku norises – sadarbībā ar Rīgas pilsētu (FOTO/VIDEO)

Vikingu dienas Grobiņā, Seeburg 2013, roksāga ”Senā Kursa”, sadarbībā ar pilsētas pašvaldību

Livonijas svētki „WENDENE 1378″ – ikgadējās viduslaiku dienas Cēsīs, sadarbībā ar Cēsu pilsētu, laika posmā no 2009. līdz 2011. gadam

Viduslaiku svētki Cēsu Livonijas Ordeņa pilī, Wendene 2011

Vikingu dienas Grobiņā „SEEBURG 2011″ – sadarbībā ar Grobiņas pilsētu.

Vikingu dienas Grobiņā „SEEBURGA 2016”, bugurts – sadarbībā ar Grobiņas pilsētu.