Pa Indriķa hronikas lappusēm

Divi no īpašajiem Notikumiem, kas izšķīra igauņu likteni 13 gadsimta sākumā, un kuri norisinājās Latvijas teritorijā bija pirmā (1210) un otrā (1223) IMERAS kaujas.

Par to, kāda bija šo notikumu secība, ir zināms gandrīz viss – abas kaujas, bet īpaši otro – piemin visi uz XIII.gs attiecināmie vēsturiskie avoti, un Letu Indriķis sniedz detalizētu aprakstu.  KUR tās notika, līdz 2016. gada pavasarim nezināja neviens.

2016 gada februārī, pēc ilgāka teorētiska izpētes darba ceļā devās ekspedīcija, sekojot hronikas teksta norādēm, fiksējot pārgājienu laikus un attālumus, kā arī veicot iespējamo senvietu apzināšanu, ekspedīcijas dalībnieki lokalizēja abu kauju norises vietas un dabā apzināti izsekoja notikuma dalībnieku vēsturisko lēmumu un soļu iespējamo loģiku.

Vēsture atdzīvojas, kad mēs soļojam mūsu senču pēdās.

2 dienu vēsturiska pieredzes ekspedīcija, virzoties pa vēsturiskiem ceļiem, mežu takām, leģendāru varoņdarbu līkumiem mūsdienu reālajā vidē no Raiskuma līdz Vaidavas ezeram,

Ekspedīcijas mērķis: dabā apzināti izsekot iespējamos Indriķa hronikā norādītos karagājienu virzienus un ceļus 800 gadu senā vēsturē. Iepazīt un izprast vēsturiskajam laika posmam raksturīgos kargājienu vešanas, cīņas paņēmienus un izdzīvošanas iespējas.

Dalībniekiem nodrošināsim

  • vēsturiski tematisko aprīkojumu/ekipējumu, ceļa nūjas  (šķēpus) un individuālu pārgājiena komplektu 
  • 4 ēdienreizes atbilstoši maršrutam (tikai vietējie Raiskuma produkti)
  • nakšņošanu nometnē ar vai bez teltīm (pie ugunskura, iespējami guļamtīklos vai līdzpaņemtajās teltīs)
  •  izzinošas diskusijas/izglītojošus stāstījumus, hronikas lasījumus, uzskates un demonstrējumu materiālus, vēsturiskās aktivitātes ceļā un nometnē
  • zobencīnas nodarbība rīta stundā,kam vēl zelts mutē
  •  loģistiku (dalībnieku ekipējuma piegāde uz/no nakšņošanas vietas, atgriešanās izejas punktā)


VAKARA UGUNSKURA GAISMĀ – VĒSTURES DĀRGUMU LĀDE: priekšmeti, hronikas, teiksmaini stāsti, kartes, sakritības un likumsakarības; Kāpēc? un Tāpēc!

Grūtības pakāpe: vidēja, piemērota fiziski aktīviem cilvēkiem, distances garums: ~ 35-40km,

Max dalībnieku skaits: 12 personas

Jautājumi/pieteikumi: raiskums@vesturiskiaktivs.lv vai 2 9161 120

Ilva Mieze. SIA Kanclers. Mēs devāmies šajā ekspedīcijā 17.18.09. Mums visiem ļoti, ļoti patika, arī mūsu padsmitgadīgajiem jauniešiem. Jautājiet, klausieties, darbojieties un tad noteikti atgriezīsieties mājās ar sajūtu, ka esat ceļojuši ne tikai pa noslēpumainajām meža takām, bet arī laikā. Ar dziļāku izpratni par latviešu tautas vēsturi un ar vēlmi uzzināt vēl.

Contact Us

We're not around right now. But you can send us an email and we'll get back to you, asap.

Start typing and press Enter to search